1/1
dataFEED uaGate SI - kompaktní gateway pro Siemens PLC s OPC UA a MQTT rozhraním

Poslední verze komunikační brány dataFEED uaGate SI podporuje kromě OPC UA také protokol MQTT, který umožňuje spolehlivou integraci Siemens S7 dat do cloudových řešení.

 

dataFEED uaGate SI zahrnuje podporu pro MQTT protokol s funkcionalitou publisher. Toto umožňuje jakémukoliv uživateli dataFEED uaGate SI brány, lehce přesouvat data mezi automaty a IT.

 

Komunikační brána OPC UA pro řídicí systémy Siemens S7 je ideálně vhodná pro implementaci systémové architektury Industrial Internet-of-Things a Industry 4.0.


Vestavěné bezpečnostní funkce jako např. ověřování uživatelů pomocí certifikátů a šifrování dat, splňují ty nejvyšší bezpečnostní požadavky.

S implementací MQTT protokolu do dataFEED uaGate SI, Softing potvrzuje rostoucí akceptaci MQTT (Message Queue Telemetry Transport) protokolu jako standardního IIoT (Industrial Internet-of-Things ) komunikačního protokolu.

MQTT protokol je již nativně podporován mnoha respektovanými poskytovateli cloudových řešení, včetně Amazon Web Services, IBM Bluemix a Microsoft Azure.
 
Komunikační brána dataFEED uaGate SI nabízí nejvyšší úroveň zabezpečení dat, jednoduchou konfiguraci a nízkonákladovou údržbu, říká produktový manažér u Softing Industrial, Sebastian Schenk. Tato nová verze poskytuje strojařům, systémovým integrátorům a dalším zákazníkům pružný a nadčasový nástroj přemosťující rozhraní mezi průmyslovými sítěmi a aplikacemi v IT.
 
Kromě funkcionality MQTT Publisher, umožňuje vestavěný OPC UA Server integraci dat do ERP, MES nebo SCADA systémů. Ověřování uživatelů, použití certifikátů a SSL šifrování zajišťuje maximální zabezpečení.
Brána je jednoduše konfigurovatelná přes webový prohlížeč a podporuje import ikon přímo ze Simatic STEP 7 a TIA Portal projektů.
dataFEED uaGate SI je vhodná jak pro nové projekty, tak pro dovybavení již existujících systémů.
 
Nová verze 1.30 firmwaru je zdarma k dispozici ke stažení z webových stránek firmy Softing. 

GAA-DX-145111

dataFEED uaGate SI

Article

Order Number